Powiem Ci na uszko #2 Rady na życie

Jakiś czas temu rozmawiałam z moim synem na temat oczekiwań, jakie stawia przed nami świat. Pomyślałam wtedy, jak trudno takiemu małemu człowiekowi, który nie ma jeszcze narzędzi do „odpierania ataków”, radzić sobie w tym świecie samemu, zwłaszcza jeśli rodzice  należą do osób, które zamiast stać murem za dzieckiem, stoją naprzeciwko i wyliczają, co jeszcze ma ono zrobić, by byli z niego zadowoleni. Bo przecież chcą dla niego dobrze. Chcą, żeby poradziło sobie w życiu, żeby miało dobry zawód, żeby było ich dumą, nawet jeśli ceną miałaby być rezygnacja z marzeń. W końcu, skąd ono ma wiedzieć, czego chce.

 

listy-od-m

 

Może nie wie. Może dopiero musi poszukać. Może nigdy nie znajdzie albo sparzy się po drodze, ale ma do nich prawo. Każdy z nas ma. Do marzeń, do błądzenia, szukania, do odkrywania siebie i bycia sobą, nawet jeśli bycie sobą stoi w sprzeczności z tym, czego oczekuje od nas świat, czego oczekują najbliżsi.

 

Wciąż powtarzam moim dzieciom, że jedyne moje oczekiwania w stosunku do nich krążą wokół niekrzywdzenia innych. Mają moje zaufanie i mój brak oczekiwań odnośnie życiowych wyborów i mam nadzieję, że ta świadomość pomoże im rozwinąć skrzydła.

 

Dziś kolejny post z cyklu Powiem Ci na uszko. Kolejne rady od osób, które swoje przeżyły i jak każdy z nas popełniły swoją porcję błędów, dzięki którym z większym dystansem patrzą na świat i na jego oczekiwania. Przeczytajcie, jakie rady mają dla dzieci na dobre, szczęśliwe życie i zajrzyjcie koniecznie na Ich blogi, bo znajdziecie tam dużo ciekawych treści.

 

 

listyodm-gee-way

 

Wypowiedź i zdjęcie: Gosia z bloga GEEWAY


 

listyodm-pani-fanaberia

 

Wypowiedź i zdjęcie: Kinga z bloga Pani Fanaberia


 

listyodm-kuncio

 

Wypowiedź i zdjęcie: Magda z bloga Kuncio


 

listyodm-dar-rozstania

 

Przekłada się to bowiem na zaufanie do siebie i poczucie, że zasługuje się na szczęście. Na co dzień dotykam mniejszych i większych dramatów ludzi, którym brakuje poczucia własnej wartości. Stąd mój wybór. Wiem, że nie ochroni to moich dzieci, przed trudnymi sytuacjami w życiu, ale z pewnością będzie wsparciem w radzeniu sobie z nimi. Dlatego warto!

 

Wypowiedź i zdjęcie: Iza z bloga Iza Nowalska Dar Rozstania


 

listyodm-turkusowa-kropka

 

Wypowiedź i zdjęcie: Olga z bloga Turkusowa Kropka


 

listyodm-alloraavanti

 

Wypowiedź: Ania z bloga Allora Avanti


 

listy-od-m-mloda-mama-pisze

 

Nie słuchaj innych!
Moja kochana córeczko, czy ty wiesz, ile rzeczy Twoja mama zrobiłaby inaczej, gdyby nie to, że bała się opinii innych. A to jest moje życie! Tak samo jak Twoje życie jest Twoim i tylko Twoim.


Kiedyś szłam z koleżankami. Małe miasto, ale my przecież byłyśmy nastolatkami. Zobaczyły dziewczynę ubraną we wszystkiego kolory tęczy. Od razu skrytykowały: „Jak się można tak ubrać?” Można! Co mnie do tego! Ta dziewczyna wyglądała na pewną siebie, zadowoloną młodą kobietę. Czy opinia innych jest naprawdę taka ważna?

 

Wypowiedź i zdjęcie: Sylwia z bloga Młoda Mama Pisze


 

 

listyodm-przygotuj-sie-na-start

 

Dodałbym, aby dążyło do spełnienia swoich marzeń, ale tak, aby nikogo nie skrzywdzić. Było ostrożne na świat, ponieważ całe życie nie będzie chronione przeze mnie i kobietę, z którą zdecydowałbym się sprostać ogromnemu oczekiwaniu od życia. Przyjdzie dzień, gdy niestety będzie musiało założyć własną rodzinę, lecz chciałbym, aby pamiętało, że dopóki będę, zawsze może liczyć na moje wsparcie i aby wszelkie rady dokładnie przemyślało.

 

Patryk z bloga Przygotuj się na Start

 


 

Jeśli chciał(a)byś dołożyć swoją cegiełkę i wyszeptać radę od siebie, napisz do mnie: magdatblog@gmail.com

Albo wrzuć swoją radę na Facebook lub Instagram i oznacz ją hasztagiem #powiemcinauszko. Będę mogła ją wówczas znaleźć i dodać tutaj lub podzielić się nią w mediach społecznościowych.

 

powiemcinauszko-listyodm

 

12 thoughts on “Powiem Ci na uszko #2 Rady na życie

    • Albo słuchaj, ale na zasadzie interesowania się nimi, dbania o nich, a nie robienia tego, czego od nas chcą lub oczekują 🙂

  1. Bardzo podoba mi się ta seria wpisów 🙂 Piękne słowa i każde z nich są tak bardzo ważne! Dobrym pomysłem jest spisanie tego wszystkiego, co chciałabym przekazać mojej córce – ubrać do wszystko w słowa, zamknąć w liście i pokazać jej kiedy dorośnie. Uwielbiam takie sentymentalne pamiątki. Zapamiętuję! i Będę zaglądać po więcej inspiracji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *